Tutoriale • Webuzo
Accesarea și încărcarea unui fișier cu ajutorul File manager în panoul de administrare Webuzo.
În acest tutorial vom arăta cum se poate accesa File manager și încărca un fișier cu ajutorul acestuia în panoul Webuzo.
Vizualizări 768Actualizat 1 anPublicat la 17/08/2017de Florin Petran
Introducere
- În acest tutorial vă vom arăta cum se poate accesa File manager și încărca un fișier cu ajutorul acestuia în panoul Webuzo.
Cerințe
- un cont Webuzo
Pași
- După autentificarea în Webuzo vom merge la secțiunea Server Utilities şi vom face click pe File manager.

- Suntem imediat redirecționați către pagina de autentificare File manager, iar pentru a ne autentifica vom folosi utilizatorul admin și parolă configurată pentru File manager de către noi.
- Sub câmpul parolă putem alege limba în care dorim să fie afișată interfața File manager, română în cazul nostru.

- Apoi vom face click pe Login și se va deschide interfața File manager.

- Pentru încărcarea fișierului index.php în directorul public_html vom face dublu click pe directorul public_html și apoi pe butonul încărcare.

- În fereastra imediat următoare vom face click pe Browse în dreptul Fișier 1: pentru a selecta fișierul pe care dorim să-l încărcăm, index.php în cazul nostru.
- Avem posibilitatea de a încărca fișiere multiple, suprascrie fișierul/fișierele dacă vom bifa căsuța de jos Suprascrie fișierul(e) existent(e).

- Finalizarea operațiunii se va face prin click pe butonul Salvare.